Vážení zákazníci, dovolujeme si vás informovat, že ve čtvrtek 12. prosince bude naše provozovna z technických důvodů otevřena pouze do 13:00. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Bioklimatické pergoly - trend mezi pergolami

Snad každý majitel domu se zahradou touží po venkovním posezení, které by odpovídalo nejnovějším trendům v oblasti bydlení. Pergola takový požadavek jistě splňuje, ovšem příliš nechrání před deštěm a při chladném počasí již není pobyt v pergole příjemný. Vše dokáže vyřešit bioklimatická pergola. Patří mezi hliníkové pergoly nejnovější generace a kromě toho, že takové stavby dokáží zabránit pronikání deště, umožňují regulovat zastínění a odvětrat horký vzduch.

Maximální pohodlí je dosaženo souladem mezi materiály konstrukce pergoly a použitím energie z přírody. Bioklimatické hliníkové pergoly jsou šetrné i k životnímu prostředí. Chcete-li je využít na maximum, umístěte ji na jižní stranu domu před plochy, které jsou prosklené, a je odtud přístup na terasu. Seznamte se tedy s chytrými pergolami blíže.

Hliníkové pergoly - jak vypadá konstrukce bioklimatické pergoly

Konstrukce pergoly z hliníku má využívat hlavně energii přírodního původu. Základem jsou hliníkové profily a také spojovací materiál nesmí podléhat korozi. Povrch je bezúdržbový a vyznačuje se dlouhou životností. Pergola bioklimatická je pergola s lamelami, které reagují na množství slunečního svitu. Jestliže slunce pálí, lamely na pergolu se naklopí do šikmé polohy a terasa je zastíněná. Za deště se lamelová pergola upraví do polohy vodorovné a voda je odváděna mimo prostor pergoly. Uzavření pergoly je tak dokonalé. A v době večera je možno lamely nastavit do svislé polohy a pergolu větrat.

Ovládání bioklimatické pergoly je jednoduché

bioklimatická pergola

Ovládání bioklimatické pergoly se označuje jako chytré, hliníkové lamely jsou naklápěcí a jsou vybaveny elektrickým pohonem. Ten je umístěn nahoře v konstrukci. Prostor pod pergolou je tak stíněný a je zajištěno proudění vzduchu. Lamely zafungují jako stahovací střecha na pergolu, zabrání průniku vody při dešti a voda je odvedena do půdy pod pergolou. Všechny tyto funkce lze využívat za jakéhokoli počasí.

Pergoly hliníkové je možno ukotvit k venkovní stěně, nebo mohou stát zcela samostatně, poté se jedná o volně stojící bioklimatické pergoly. Součástí bioklimatické pergoly jsou clony. Ty chrání před přemírou slunečního záření i před zvědavými pohledy sousedů. Fungují jako slunolamy na terasu. Clony lze ovládat podobně jako lamely, takže výsledkem může být zatahovací pergola, uzavřená pergola nebo pergola se stahovací střechou. Problémem nejsou bioklimatické pergoly na míru, ani zastínění terasy svépomocí s designovými clonami na ovládání. Zakoupit lze již připravené systémy, jako je například stínění Samkit.

Klasická jednoduchá pergola nebo bioklimatická varianta

Dřevěné klasické pergoly jsou stále velmi rozšířené, vypadají hezky a přírodně, náklady na ně nejsou tak vysoké a šikovný kutil si takovou pergolu dokáže postavit sám. Klasická jednoduchá pergola má však vyšší váhu, problémem může být i její zastřešení a zastínění. Cena je nižší pouze při stavbě pergoly, postupně se však navyšují náklady na údržbu. Klasický přírodní vzhled dřeva nahrazují bioklimatické pergoly moderním a nadčasovým vzhledem a jedinečnými vlastnostmi. Celou pergolu lze také zakrýt i odkrýt, stínění může zajíždět.

Tyto pergoly navíc nabízejí celou řadu dalších doplňků. Stěny pergoly je možno zasklít posuvnými tabulemi a lze tak vytvořit zimní zahradu, nebo doplnit další sadou rolet pro dokonalé zastínění. Pokud si pořídíte také infrazářiče a LED osvětlení, můžete pergolu využívat celoročně.

Zalíbila se vám bioklimatická pergola? Svépomocí ji můžete vybudovat, pořídíte-li si produkt stavebnicového typu.

Komfort za přijatelnou cenu

Každý, kdo uvažuje o pořízení bioklimatické pergoly, se určitě bude zajímat o cenu. Tu určuje několik kritérií, především jde o velikost pergoly, dále volbu všech možných doplňků a určitě i dodavatele. Jak velká investice je tedy bioklimatická pergola? Cena začíná na cca 50 tisících korun a může se vyšplhat až ke čtvrtině miliónu korun. Za tuto částku však získáte stavbu, která vydrží dlouho a bude vám dobře sloužit jedinečnými vlastnostmi. Příslušenství se stále rozšiřuje a vyvíjí, dálkové ovládání je již samozřejmostí a úpravy podle přání zákazníka také.