Podkladové hranoly

4 položek celkem
modřín hranoly
600 Kč bez DPH
726 Kč / ks

PRO VÝPOČET HRANLOŮ PLATÍ, ŽE NA 1m² TERASY JE POTŘEBA 2,5 - 2,75 metru PODKLADOVÉHO HRANOLU. Modřín sibiřský je dřevo bohaté na pryskyřice a proto je velmi vhodné i pro...

Kód: 2718
modřín hranoly
Hranoly Sibiřský modřín 45x70mm
Skladem - k dodání do 48 hodin
od 214,88 Kč bez DPH
od 260 Kč / ks

PRO VÝPOČET HRANLOŮ PLATÍ, ŽE NA 1m² TERASY JE POTŘEBA 2,5 - 2,75 metru PODKLADOVÉHO HRANOLU. Modřín sibiřský je dřevo bohaté na pryskyřice a proto je velmi vhodné i pro...

Kód: 373/200
hranoly exotické
od 245,45 Kč bez DPH
od 297 Kč / ks

Podkladové hranoly pro instalaci terasových palubek z tropických jihoamerických dřevin. PRO VÝPOČET HRANLOŮ PLATÍ, ŽE NA 1m² TERASY JE POTŘEBA 2,5 - 2,75 metru...

Kód: 379/180
201 hranol jarana
192 Kč bez DPH
232,32 Kč / m

Hranoly pod terasy z exotického dřeva: Bangkirai, Jarana, Kapur ROZMĚR: 45 x 70 mm  

Kód: 2600

Podkladové hranoly

Jako ideální základ pro Vaši terasu lze považovat betonové desky 30 x 30 x 4 cm,  se spádem 1-2 % zajistíte dostatečný odtok vody a tím i udržování vody pod podlahou. Vzdálenost mezi betonovými deskami by měla být v šířce max. 50 cm ( od středů desek) a vzdálenost řad max. 70 cm ( od středů desek). Konstrukci terasy je třeba zajistit tak, aby při bobtnání a smšťování během roku odolala deformaci dřeva a nezvedala se. Je potřeba důkladné upevnění na podkladu. Vzdálenost podkladových hranolů ze dřeva by neměla být větší než 40–50 cm (závisí na tloušťce prken). Např. tl. 21 -22 mm = max. 40 cm a 25 – 28 mm = max. 50 cm. Na podkladovou konstrukci ze dřeva má být kvůli rovnoměrnému nabobtnáni a smršťovaní použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo, které bylo použito na podlahu.

V naší nabídce podkladových hranolů naleznete tyto druhy dřevin:

Podkladové hranoly z tropických dřevin

Tyto dřeviny se však vyznačují především svou tvrdostí, obrovskou odolností vůči napadení houbami a skvělou trvanlivostí. Většina exotických dřevin má téměř stejnoměrné vybarvení a jsou téměř bez suků, čímž vytváří příjemný vzhled. Pro jejich tvrdost a odolnost se pro představu využívají při stavbách mostů, lodí, majáků apod., skvěle se však osvědčily v zahradní architektuře.

Pokud jsou tyto dřeva vystaveny volně povětrnostním vlivům, zešednou, a pokud nejsou povrchově ošetřena získávají až tmavěšedou barvu. Vlivem těchto podmínek však mohou také měnit svůj objem, tedy buď sesychat, nebo narůstat podle změn klimatu, rovněž se mohou vyskytovat trhliny, kroutivost či praskliny.

Hranoly sibiřského modřínu

Sibiřský modřín je jedna z nejtěžších měkkých dřevin (pro představu hustota dřeva je 600kg / m3). Typickou vlastností modřínu je tvorba prasklin, která je závislá na venkovních klimatických podmínkách. Rovněž charakteristickou vlastností modřínu je odlupování vrchních letokruhů, vysoký stupeň zakřivení a kroutivosti, výskyt smolné pryskyřice a sukovitost. Přes všechny tyto vlastnosti patří Modřín k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřevin.

podkmlad

Pryskyřice, kterou dřevo obsahuje, odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami, což můžeme brát jako obrovskou výhodu. Pokud je dřevo vystavováno různým povětrnostním vlivům, bude postupně docházet ke změně barvy do stříbrno-šedé, tak jak je typické pro skoro všechny typy dřevin. Vlivem klimatických jevů může také docházet k drobným rozdílům v objemu, sesychání nebo narůstání. U palubek může docházet k drobným rozdílům v šíři, vlivem rozdílného rozpínání dřeva. Jedná se však o typické projevy tohoto dřeva nelze jej považovat za vadné.

Obecně se nedoporučuje kontakt tohoto dřeva s korozivním kovem nebo kovovým prachem, který na dřevu vytváří modro černé skvrny. Pokud byste ale chtěli mít dřevěnou terasu v kombinaci s kovem, použijte vždy jen nerezový spojovací materiál.

 

Hranoly Thermowood

Thermowood můžeme považovat za alternativu tropických druhů dřeva. Jedná se o tepelně upravené dřevo původem z domácích stromů, které díky této úpravě vykazují stejnou trvanlivost a odolnost jako dřevo tropické. Thermowood se vyrábí ve speciálních tepelných komorách ohřevem na cca 200°C a několik hodin v tomto teple setrvají, což změní buněčnou strukturu dřeva. Buňky dřeva v důsledku tohoto procesu obsahují méně vody a působí jako ochrana před napadením dřevokazných hub a plísní. Tento proces zmírňuje následné botnání a smšťování dřeva při kontaktu s vlhkostí. Po takovémto tepelném zpracování zůstává dřevo tvarově stabilní.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení