Speciální systém uchycení podlah Alpha Wing

 

Firma WEISS & Schnürer z Německa a Hahn a syn s.r.o. nabízí nový systém pro instalaci dřevěných podlah. S tímto systémem bude podlaha jednotná, bez mezer a přiznaných šroubů. Systém Alpha Wing se montuje přímo na nosnou konstrukci. Terasová prkna s předem připravenými drážkami pak jen jednoduše nacvaknete na základní montážní lištu. Montážní lišta svým křídlovým tvarem vyplňuje mezery mezi jednotlivými prkny a tím navíc zabraňuje protékání vody a propadávání nečistot skrz podlahu. Vzhledem k tomu, že Alpha Wing zajišťuje  jakousi vodotěsnost, nosná konstrukce je tak dostatečně chráněná a její životnost se tím prodlouží.

Tento patentovaný systém pro realizací dřevěné podlahy. Vám ušetří čas, práci a navíc ještě snižuje náklady na montáž. Snížení nákladů zajišťují hned tři faktory:

• pomocí vrutů kotvíte pouze základní montážní lištu, čímž se jejich potřebné množství zredukuje hned na polovinu

• při realizaci nejsou potřebné nějaké speciální nástroje – vystačíte si pouze se svým hobby nářadím

• montáž je velice snadná a jednoduchá, proto ji hravě zvládnete sami a nemusíte shánět odborníky

 

Rychlá instalace  

S instalací ALPHA WING si hravě poradí nejen profesionálové, ale i kutilové. Oproti klasickému upevnění prken pomocí vrutů je montáž s tímto systémem relativně kratší. Vzhledem k tomu, že se vruty upevňuje pouze profil ALPHA WING, snižuje se tak jejich potřebné množství na polovinu. K realizaci dřevěné podlahy s tímto systémem není potřeba žádných speciálních nástrojů. Bude Vám stačit kotoučová pila, přímočará pila, vrtačka, elektrický šroubovák a stahovací svorky.

Žádné díry v podlaze

Jak jsme se již zmínili, pomocí vrutů se upevňuje do konstrukce pouze montážní lišta Alpha Wing. Už se nemusíte bát, že v okolí hlav vrutů bude prkno praskat nebo hnít.

Návod k montáži

Nejprve si základní lišty ALPHA WING nařežete na potřebné délky. Do již připravených lišt si předvrtáte díry s průměrem 5 mm ve vzdálenosti 40 až 50 cm (záleží na připravené konstrukci). Z důvodu možného pnutí materiálu je lepší mít otvor trošku větší než je průměr vrutů. Pro přesné navrtání slouží pomocná linka vytlačená přímo do lišty ALPHA WING.

K instalaci se pužívají vruty s plochou hlavou, nikoliv se zápustnou hlavou! Pro nosnou kostrukci z tvrdého dřeva je vhodné použít vruty 4 x 35 mm a u konstrukce z měkkého dřeva pak vruty 4 x 40 mm.

Jakmile budete mít lišty nachystané, můžete je začít upevňovat pomocí vrutů na připravené podkladní hranoly. Když budete mít lištu připevněnou, vezmete si prkno s předem připravenými drážkami a jednoduše jej nacvaknete na Alpha Wing. Tento postup budete opakovat, dokud nebude podlaha hotová.

Nakonec veškeré vruty zakryjete krycí lištou.

Tip: K usnadnění práce můžete po lištách přejet na koloběžce či in-line bruslích (šířka kolečka max. 20 mm). Budete na ně tlačit opravdu celou svou vahou, takže upevnění bude lepší a rychlejší.

 

 

 

Údržba

K údržbě systému Alpha Wing Vám postačí obyčejná zahradní hadice a voda nebo můžete použít stlačený vzduch. Nedoporučujeme používání různých chemických látek (rozpouštědla, kyseliny, pohonné látky atd.). Mohly by poškodit jak dřevěné, tak plastové části.

Společnost se zříká veškeré zodpovědnosti za poškození výrobků chemickými látkami. Rozhodnete-li se je i přesto použít, doporučujeme Vám si je předem odzkoušet na nejméně viditelném a zatěžovaném místě.

Výměna prken

Potřebujete-li vyměnit jakkoli poškozené dřevo, stačí jen udělat pár následujících, jednoduchých kroků.

Odstraňte horní lištu (k tomu Vám postačí například šroubovák, kterým nadzvednete kraj lišty), abyste se dostali ke šroubům. K uvolnění poškozeného prkna, musíte povolit šrouby pár okolních lišt. Nyní stačí jen vyměnit poškozený kus, dát tam nový a vše znovu pevně uchytit. Nakonec jen zacvaknete horní lištu a máte hotovo!