VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ BUDE V ÚTERÝ 28.5. PRACOVNÍ DOBA DOČASNĚ OMEZENA. OTEVŘENO BUDE POUZE DO 13:30. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Útulný balkon? S doplňky z hřejivého dřeva žádný problém!

Asi není člověka, který by si ve skrytu duše nepřál se každé ráno posadit na čerstvý vzduch a v klidu si vypít kávu za vycházejícího slunce. Ne každý ale má to štěstí, že vyjde z kuchyně přímo na terasu u rodinného domu. Ovšem ani obyvatelé panelových domů občas nepřijdou zkrátka, pokud však mají balkon. Ten se totiž při troše snahy dá velmi zútulnit a vy si tak můžete užít své venkovní pohody, i když bydlíte v bytě.

Podlaha na balkoně

IMG_0637

Za základ každého prostoru bychom mohli bezesporu považovat podlahu. Je to jedna z položek, na které bychom rozhodně neměli šetřit, protože pokud zvolíte jednu z nejlevnějších variant a říkáte si, že to je přece dostačující, nemusí to být vždy pravda. Pokud totiž podceníte základ, budete moci balkon do 5-10 let dělat znovu.
Jako materiál, který vám vytvoří tu pravou kouzelnou atmosféru, bychom určitě doporučili dřevěná terasová prkna, která budou krásná nejen na pohled, ale i příjemná na dotyk.
Dřevěná podlaha má i tak jednu nevýhodu a tou je údržba. Dřevo totiž není laminát. Dřevo je přírodní materiál a jako s takovým se s ním musí i zacházet. Měli byste ho ze začátku určitě potřít ochranným nátěrem, abyste předešli negativním vlivům z okolí (dešti, sněhu). Tento ochranný nátěr by se měl nejlépe jednou za pár let obnovovat, aby vám podlaha vydržela jako nová co nejdéle.

Zábradlí

dřevěný balkon

U balkonů je základem také pevné a spolehlivé zábradlí. I u zábradlí máte několik možností a můžete se rozhodnout podle svého vkusu. Nejčastější volbou je nerezové zábradlí, které je praktické a pevné, takže se nemusíte bát, že budete muset zábradlí z důvodu bezpečnosti za několik let obnovovat.
Pokud jste se rozhodli pro dřevěný balkon, i v tomto případě se můžete držet dřeva jako hlavního materiálu. Výplň zábradlí totiž mohou tvořit dřevěné sloupky, které vám díky nátěru mohou i barevně ladit s podlahou.
Při koupi zábradlí ze dřeva jakožto z přírodního materiálu však musíte počítat s výměnou. Zábradlí jako takové je lepší v pravidelných několikaletých intervalech měníte nebo alespoň kontrolovat, abyste předešli zbytečným rizikům a zraněním při možném poškození dřevěného sloupku, zvláště pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky by mohlo být například vylomení dřevěného sloupku opravdu rizikové.

Dřevěný nábytek

Jako poslední třešničkou na dortu a jednou z věcí, která bude na balkoně nejvíce chválena od vašich příbuzných a návštěv, které za vámi přijdou na návštěvu nebo na odpolední kávu, bude určitě nábytek. Měl by být především pohodlný, aby se vám na něm příjemně sedělo. U venkovního nábytku byste neměli zapomínat ale ani na odolnost. Pokud totiž nábytek hodláte nechávat na balkoně, musí odolat všem vnějším vlivům. Nejoblíbenější jsou kovové materiály, na které lidé nejčastěji dávají textilní podsedáky, které je třeba v noci nebo za deštivého počasí uschovávat.

Doplňky pro zútulnění

K navození jakéhosi pocitu domova i na jindy chladném balkoně je potřeba využít dekorací. Pomoct nám mohou venkovní světýlka, která navodí romantickou atmosféru, dekorace se sušených květin nebo přímo květinové věnce zavěšené na zdi. Tím nejlepším doplňkem každého balkonu jsou však rostliny. Ať už zvolíte pestrobarevné kvetoucí muškáty nebo africké kopřivy okrasné listem, vždy je zasaďte do nápaditých truhlíků a květináčů, které skvěle doplní nábytek i celkový vzhled balkonu.