Terasová deska západní červený cedr 38 x 140mm x 3360mm

Kód: PECH.CED2
1 253,50 Kč / ks 1 253,50 Kč bez DPH
K dodání do 4-6 dnů
Můžeme doručit do:
1.10.2021

Západní červený cedr

Terasová prkna Západního Cedru patří k jedné z nejvzhlednějších dřevin na světě. Západní Cedr však vyniká ještě dalšími svělými vlastnostmi. Tato dřevina pocházející z Britské Kolumbie se pyšní svou obrovskou stabilitou a trvanlivostí. Dřevo zůstává rovné bez kroutivosti, navíc neobsahuje barviva ani smůlu a velmi dobře přilnou různé druhy nátěrů.

Rozměry terasového prkna: 

  • síla 3,8 cm
  • šířka 14 cm
  • délka 427 cm

Upozornění:  v případě vyprodání vámi objednané délky, Vás budeme informovat kterou nejbližší velikost máme skladem. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Západní červený cedr

Terasová prkna Západního Cedru patří k jedné z nejvzhlednějších dřevin na světě. Západní Cedr však vyniká ještě dalšími svělými vlastnostmi. Tato dřevina pocházející z Britské Kolumbie se pyšní svou obrovskou stabilitou a trvanlivostí. Dřevo zůstává rovné bez kroutivosti, navíc neobsahuje barviva ani smůlu a velmi dobře přilnou různé druhy nátěrů.

 

Použití a zpracování

Ideální variantou při použití terasových palubek je použití nerezových pevnostních vrutů. Pro většinu aplikací je stupeň nerezové ocele 304 dostatečný a zajišťuje adekvátní korozivní ochranu. Pro terasy odolávající slané vodě použijte stupeň 316. Vruty pro instalaci musí být dostatečně dlouhé, aby pronikly minimálně 3,5 cm do podkladových hranolů. U vrutů je nutné použití 2 vrutů na každém spoji terasového prkna s podkladovými hranoly. Rozsah jednotlivých podkladních hranolů od sebe je 40 cm v případě použití cedrových terasových prken ve formátu 26x140 mm. Tento rozsah je vhodný pro běžnou zátěž cca 100kg. Uložení podkladních roštů nad zeminou například do terčů určených k tomuto účelu, zvyšuje jejich trvanlivost. Používejte cedrové podkladní hranoly, dosáhnete shodných vlastností a chování dřeva podkladových hranolů a pochozích prken a tím nejlepšího výsledku.

Povrchové úprava

Typickou vlastností cedrového dřeva je jeho přirozená odolnost, ošetření povrchu je doporučeno pro zvýšenou ochranu dřeva a tím i prodloužení jeho životnosti. Cedr velmi dobře snáší širokou škálu mořidel a ostatních nátěrů, avšak takový produkt by měl být doporučen dodavatelem. Pokud vybíráte nátěr pro cedrové dřevo ujistěte se, že je hydrofobní tedy odpuzuje vodu, je odolný proti plísním a UV záření. Pro cedr jsou doporučeny penetrační nátěry, které obsahují pigment, ty totiž zajišťují odolnost vůči UV záření. Nátěry by měly obsahovat složky odolávající ochození. Pro cedr není ale doporučeno nanášení silných vrstev nátěru. Mohou totiž vytvářet praskliny či se odlupovat a velmi obtížné je jejich odstranění.

Tipy pro instalaci a údržbu

Doporučujeme mezi jednotlivými prkny zajistit mezery (cca 5 mm) , které by měly zajistit dostatečný odtok vody a umožnit tak přirozený pohyb dřeva vlivem klimatikcých změn. Dřevo, které může, například po dešti vyschnout, vydrží déle. Udržujte terasová prkna v čistotě, bez napadaného listí, borovicového jehličí a dalších nečistot, které mohou zadržovat vodu a vlhkost. Vlhkost a nečistoty se mohou tvořit v místech tupých napojení konců prken na podkladových hranolech. Vytvořte odtokové spáry v šíři cca 3 mm mezi konci prken napojených na délku. Místa podkládejte zdvojeným roštem s mezerou od sebe cca 9 cm pro možnost odtoku vody a možnosti vysychání. Čas od času přesunujte květináče, lavičky a další příslušenství vaší terasy, aby jste umožnili dostatečné vyschnutí dřeva pod těmito místy.

cedr

Skladování

Ke skladování dřeva zvolte takové prostředí, kde dřevo nebude vystaveno příménu slunci, dešti, sněhu či dalším klimatickým podmínkám. Nejlepší podmínky pro skladování dřeva zajistíte v zastřešených nevytápěných prostorách, s vlhkostí shodnou s venkovní vlhkostí se zajištěním proložení dřeva proklady ideálně s možností ventilace vzduchu aby nedošlo ke tvorbě plísně. Při nedodržení těchto doporučení může dojít ke kroucení či jiným deformacím dřeva.

Péče

Terasu pravidelně čistěte od nečistot, hlíny, usazenin a pylů, abyste zamezili prostupování nečistot miniaturními póry do dřeva. V místech terasy, kde dlouhodobě stojí různé předměty ( zahradní nábytek, slunečník, květináče, misky, rohožky) tedy předměty pod kterými se usazuje vlhkost a voda a nedochází k rychlému a přirozenému vysychání dřeva, může docházet k tvorbě skvrn od dlouhodobé vlhkosti a nečistot. Doporučujeme proto občasné přemísťování předmětů na jiná suchá místa, aby docházelo k ventilaci vzduchu a přirozenému vysychání.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Terasová prkna z exotických dřevin
Hmotnost: 1000 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: